1990 - ???


1990 – 75 let Slavoje

V závěru roku 1989 po listopadových událostech došlo k řadě politických a společenských změn, které se dotkly i sportovního dění nejen ve státě, ale i na vesnici.

V důsledku těchto změn výbor Slavoje ruší politicko výchovnou komisi, řeší problémy v ZRTV kde upadal zájem o cvičení z důvodu zrušení spartakiády 1990 a bylo nutné připravit volbu nového předsedy klubu, neboť dosavadní dlouholetý předseda Štěpán Šmíd na tuto funkci rezignoval.

Důvodem rezignace bylo provedení voleb do obecního zastupitelstva a zvolení Št. Šmída starostou obce.

Důvěru na hlavních funkcích výboru Slavoje dostali tito členové:

 

Předseda Bervida František

Místopředseda Huml Václav

Jednatel Zeman Josef

Hospodář Černý Pavel

Přestože jsme rámec oslav 75. výročí fotbalu v Oseku otevřením rekonstruované travnaté plochy vlastně o rok předběhli, byl na završení oslav připraven bohatý program.

4. 8. 1990 se na bezvadně připraveném hřišti představili „ ti dříve narození “ hráči Lok. Zdice a domácího Slavoje ze slavné éry krajského přeboru.

SK Slavoj Osek - Lok. Zdice 1 : 1

Předvedenými výkony dokázali hráči obou mužstev, že ze svého umění nic neztratili.

K hlavnímu zápasu oslav si „ A “ mužstvo Slavoje pozvalo XI. internacionálů Sparty Praha .

I když mužstvo přijelo bez původně ohlášených hvězd typu Kvašňáka, Vojty, Maška apod., předvedlo necelé pětistovce diváků hodnotnou podívanou.

XI. internacionálů Sparta Praha

Slavoj Osek

5 : 2

Sparta se představila v sestavě::

Dyk

Kollár – Šídlo – Migas – Vokáč

Fr. Chovanec – Jurkanin – Caudr

Stratil – Samek – Vejvoda (Geleta)

Branky Sparty – Chovanec 2, Jurkanin, Caudr a Stratil z pen.

za Slavoj – Volf a Puchmeltr

Po skončení zápasu se zcela zaplnil sál místního hostince, kam byla svolána slavnostní VALNÁ HROMADA, spojená s krátkou besedou s hráči Sparty.

V tomto roce oslav, rok po dokončení přestavby hřiště, které byl patronem a šéfem, nás zarmoutila velmi smutná zpráva, že dotlouklo srdce

pana J o s e f a Š t o c h l a

opustil nás tak ve věku 72 let zasloužilý člen, obětavý pracovník a věčný příznivec Slavoje

Čest jeho památce

 

Léta 1991 – 1994

V roce 1990 ukončil svou trenérskou činnost u těch našich nejmenších nadějí pan Bohumil Král. Jeho práce u žáků je jen těžko ocenitelná. Tuto činnost vykonával nepřetržitě 20 let od roku 1970.

Prvními trenéry, kteří od něho převzali malé žáčky, byli Vlastimil Ungr František Špatenka. V dalším roce střídá u starších žáků Fr. Špatenku Petr Plichta z Záluží a v roce 1994 začíná trénovat Dušan Kubovčiak a Josef Zeman. Přestože měli žáčci skoro každý rok jiné vedení, udržovali si svůj standart v umístění do 4. místa. K vidění zde byli opravdoví talenti (R. Čížek, M. Hnízdil, Ungr. Vl., Ehl Vl., L. Přibyl, Plichta D., Štefan a jiní)

Obdobná situace jako u žáků se projevila i u dorostenců. Funkce trenéra se řešila každý rok = rok 1991 – Ant. Štochl, rok 1992 - M. Kabátník a Fr. Pos, a v roce1993 a 1994 Petr Plichta.

Dobrých výsledků dosahovali dorostenci ještě v roce 1991, ale pak jejich výkonnost klesá. Kádr doznal několika změn a utrpěl odchodem věkově dozrálých hráčů. Určité zlepšení nastává od podzimu 1993, kdy začíná působit pevná ruka a přísnost trenéra P. Plichty. Přesto jsou někteří dorostenci lhostejní k tréninkům a nedisciplinovaní. V tomto období se mužstvo pohybovalo v umístění ve spodní polovině tabulek.¨

 „ B “ mužstvo Slavoje v období let 1991 – 1994 nastupovalo stále pod vedením pana Václava Kadlece , který tuto roli zastával v té době již 12 let a zasluhuje si klubové poděkování. „ B “ po nevalných výkonech v roce 1990 doznalo několika hráčských změn. Odešli Fr. Judl, Volf a Štekláč do Komárova a s aktivní činností skončili Špalák a P. Král. K nám naopak přicházejí P. Sojka z Komárova, Vašek a Michal Horský z Hořovic, vracejí se Vl. Kšír, D. Kubovčiak a J. Hasman a jistou posilou je Vlasta Palek, který k nám přestupuje z Újezda. Od nás v roce 1993 odchází T. Voříšek do Sp. Hořovice.

Největšího úspěchu těchto let dosahuje „ B “ v ročníku 1990/91, kdy ze 4. místa postupuje do III. třídy okresní soutěže.

Od roku 1990 do roku 1995 se mužstvu vystřídali: Vaněk, Sojka L., Sojka P., Vohryzka R., Kaucký K., Veigent K., Lizec, Ungr Vl., Puchmeltr J., Špatenka, Volf, Štekláč, Judl, Božek, Puchmeltr K., Zeman R., Pekárek, Palek Vl., Rampas V., Dlouhý, Anýž, Bicenc, Štochl T., Šlapák, P. Kríl, Václav a Michal Horský, Kšír, Kubovčiák, Hasman, Voříšek T., Hnízdil St., Hnízdil M., Macourek, Zeman, J., Kovanda, Štika a Fejfar Z.

 „ A “ mužstvo v období 1991-1994 nadále pokračuje v okresním přeboru. Pod vedením trenéra P. Štěpničky nastupoval mladý ucelený kolektiv se snahou o postup a bylo ještě doplněno hráči, kteří k nám přišli na krátkodobé hostování. V roce 1991 Krajdl Vl. A P. Němec z Komárova, v roce 1992 Petr Rampas z Karlštejna a přestupuje k nám L. Kovanda z B. Příbram, v roce 1993 Dolínek z Tlustice. V roce 1993 se stává trenérem aktivní hráč Ungr Vl. A P. Štěpnička přešel na místo vedoucího mužstva, kde vystřídal Jos. Řechtáčka, který odešel do Cerhovic. Kádrem mužstva prošli v tomto období tito hráči:

Dongres, Vaněk, Macourek, Vlach L., Plecitý J., Mudra, Kotnauer, Krajdl, Kros, Rampas Pavel, Sojka L., Sojka P., Hubáček, Horský V., Horský M., Šlapák, Špatenka, Ungr Vl., Lizec, Puchmeltr, Chlustina, Bicenc, Kubovčiak, Štochl T., Kovanda, Němec P., Anýž, Rampas Petr, Rampas Víťa, Palek Vl., Rejnek, Sklenář, Dolínek, Zeman R.

Slavoj se stále pohyboval na předních místech, ale v závěru mu postup vždy unikl. Velmi nadějná byla situace v ročníku 1993/94, kdy Slavoj bojoval o postup se sousedním Komárovem. Rozhodující zápas se hrál právě v Komárově a nám zajišťovalo postup jedině vítězství. Utkání se hrálo za krásného jarního slunečného počasí a v báječné sportovní atmosféře. V ochozech se sešlo na 700 diváků, z toho skoro 500 příznivců Slavoje vyzdobených kloboučky a čepicemi v klubových černobílých barvách. Hrálo se zcela v režiii Slavoje, jen rozhodčí uchránil dvakrát domácí od pokutového kopu a nám se nedařilo vstřelit ten potřebný gól. Až přichází 88. minuta a po rohovém kopu střílí Dolínek naši vytouženou branku. Zdálo se být rozhodnuto, ale poté bere režii zápasu do vlastních rukou opět pan rozhodčí a začal utkání z nepochopitelných důvodů protahovat. Hráči Slavoje znervózněli a nechali se zatlačit k vlastní brance, asi po 7 minutách prodloužení se daří Komárovu vyrovnat a byl ihned konec. Konec nejen zápasu, ale i našich nadějí na postup. Obsazujeme 2. místo za postupujícím Komárovem.

Doslova jako bomba na nás zapůsobila v tomto období, přesněji 3. prosince 1992smutná zpráva, že odešel z řad našeho SK Slavoj jeho bývalý dlouholetý brankář , člen výboru SK a báječný člověk

pan K a r e l Š t r o b l

Umírá na vleklou srdeční chorobu ve věku 54 let. Již jeho otec byl výborným brankářem našeho klubu a tak pod jeho vedením začíná první fotbalové krůčky i jeho syn Karel. Pro drobnou srdeční vadu, která jej omezovala v pohybu, je přinucen po vzoru svého otce, hájit branku Slavoje. Již ve svých 17-ti letech je brankářem „A“ mužstva. Děje se tak v roce 1955, kdy umírá ve věku 44 let jeho otec. Karel, Nar. 26.7.1938 jakoby nechtěl dát na něj zapomenout, vynikajícími výkony se stává + 3.12.1992 na dlouhé roky oporou Slavoje. Karlovy výkony přiváděly do rozpaků mnoho soupeřů, ať byli z Berouna, Příbrami, Hořovic, Králova Dvora či Komárova, pro které byl mnohdy nepřekonatelnou zdí. Několikrát startoval za okresní XI. a byl vyznamenán jako nejlepší sportovec okresu Beroun.

Ve svých 25 letech byl pozván ke zkušebnímu zápasu za Slavii Praha, měl mnoho lákavých nabídek k přestupu, ale vždy zůstal věrný svému Slavoji.

Doba Karlovy největší slávy přichází v ročníku 1972/73 kdy Slavoj vybojoval za jeho velkého přispění postup do krajského přeboru, kde hrál až do roku 1977. Před výkony oseckého brankáře se skláněli v Kolíně, Benešově, Kutné Hoře a jiných městech středočeského kraje.

Ještě v roce 1982, kdy se Slavoj do přeboru vrátil byl brankářskou jedničkou. Svoji velmi úspěšnou kariéru končí v roce 1988 ve věku 50-ti let. Poté se jeho srdeční choroba začíná zhoršovat. V polovině roku 1992 se podrobuje srdeční operaci a v prosinci umírá.

Odešla tím fotbalová legenda SK Slavoj Osek, brankářská osobnost známá po celém okrese.

V hojném počtu jsme jej doprovodili na poslední cestě 10. prosince 1992, avšak jeho světlá památka žije dál v srdcích všech Slavojáků.

Čest jeho památce

 

Vzpomínky na krajský přebor a Karla Štrobla

V roce 1989 svolal bývalý trenér Jos. Vlach věkově starší hráče, kteří v 80-tých letech šířili slávu osecké kopané po celém kraji s úmyslem, aby tato dobrá parta rekreačně dál odehrála každým rokem několik zápasů. Od úmyslu ke skutkům nebylo daleko a mužstvo pravidelně ročně sehrálo kolem pěti zápasů a převážná část z nich byla vítězných. Střelecky stejně jako v dobách přeboru kralovali Kšír, Hasman, Ungr Vl. A Mojžíš.

V roce 1993 po úmrtí našeho bývalého brankáře téhle party Karla Štrobla, navrhl Jos. Vlach uspořádat k jeho nedožitým 55 narozeninám jarní turnaj věkově starších hráčů. Do turnaje se přihlásilo 10 mužstev. Finálový turnaj se hrál na našem hřišti pod názvem „ Memoriál Karla Štrobla “. Vítězem turnaje se stalo věkově mladčí mužstvo Komárova před Slavojem. Turnaj byl důstojnou vzpomínkou na Karla Štrobla, brankářskou legendu našeho klubu, který hájil branku Slavoje 33 let.

Zvláštního uznání si zasluhuje za uspořádání a starostlivost o průběhu celého turnaje vedoucí staré gardy Josef Vlach. I v dalších letech pokračuje stará garda ve své činnosti. V roce 1995 se v rámci oslav 80. výročí kopané v Oseku uskutečnil II. Ročník Memoriálu Karla Štrobla jehož vítězem se stalo po protestech mužstvo Litavanu Králův Dvůr před Osekem.

V roce 1997 se jako vzpomínka 5. výročí úmrtí hrál III. ročník „ Memoriálu Karla Štrobla “, kde Slavoj obsazuje 3. místo.

V roce 1998 pořádá Slavoj k uctění vzpomínky k nedožitým 60-tým narozeninám Karla Štrobla turnajový podnik pro všechny oddíly kopané. Mladší žáci obsadili 2. místo, starší žáci 1. místo, dorost 4. místo, B mužstvo 1. místo, A mužstvo 4. místo, stará garda sehrála exhibiční zápas se Sokolem Komárov 1 : 3.

V roce 2003 sehrála stará garda vzpomínkový zápas k nedožitým 65-tým narozeninám K. Štrobla s XI. rozhodčích OFS s výsledkem 4 : 5.

U všech těchto akcí byl předním organizátorem pan J o s e f V l a c h .

Narodil se 31.8.1935 a od 10 let bydlel se svými rodiči v chaloupce na hřišti, kde byl jeho otec správcem. Přes žáčky a dorost se dokopal k prvnímu velkému úspěchu v roce 1953, kdy byl vyhlášen hráčem mužstva, které získalo titul přeborníka okresu a stejný úspěch ještě v roce 1964. Černou skvrnou na J. Vlachovi je rok 1964, kdy opouští Slavoj a odchází na jednoroční působení do Komárova. V roce 1965 se opět vrací do kádru mužstva, které v roce 1966 přebírá jako trenér. V této funkci slaví také dva úspěchy, a to v ročníku 1972/73, kdy se Slavojem vybojoval postup do krajského přeboru a stejný úspěch v ročníku 1981/82. Od roku 1994 je zástupcem Slavoje v okresních orgánech ČSTV a FS. V současnosti působí jako Josef Vlach předseda STK při VV FS. Za svoji činnost byl okresními orgány nar. 31.8.1935 několikrát oceněn a vyznamenán.

V roce 1980 - Veřejné uznání III. stupně - Za zásluhy o rozvoj tělesné výchovy

V roce 1985 - Vyznamenání - za dlouholetou obětavou práci ve fotbale

V roce 2001 - ke 100. výročí organizovaného fotbalu - Pamětní list za zásluhy o rozvoj fotbalu

V roce 2004 - Čestné uznání - za významný a vyjímečný přínos k rozvoji tělovýchovy a sportu

V letošním roce 2005 dovrší Josef Vlach 70 let svého života, z toho 60 let fotbalového. Proto mu popřejeme do dalších let vše nejlepší, hlavně pevné zdraví a ještě mnoho pěkných fotbalových zážitků.

 

Léta 1995 – 2000

1995 – 80 let Slavoje a fotbalu

O průběhu oslav 80 let již byla zmínka, o uspořádání letního turnaje turnajového podniku pro všechny naše oddíly kopané.

V mistrovských soutěžích si velmi dobře vedly naše mládežnická mužstva. Žáci pod vedením D. Kubovčiaka obsadili 3. místo.

U dorostenců již oceňujeme velmi dobrou a obětavou práci trenéra Petra Plichty, když mužstvo obsazuje 2. místo a mezi hráči jsou už vidět posily pro mužstva dospělých.

„B“ mužstvo svými výkony moc nepřesvědčilo a obsadilo až 8. místo. Před novým ročníkem mužstvo posílili brankář Petr Křivánek z Komárova a Jan Houska ze Střešovic.

„A“ mužstvo pod vedením hrajícího trenéra Ungra Vl. a vedoucího mužstva P. Štěpničky si udrželo přední pozice, ale k postupu to bylo málo. Velmi smolný zápas jsme sehráli doma se Zadní Třebání, kdy po nešťastném ostrém střetu, byl vážně zraněn náš hráč Michal Horský a na delší dobu vyřazen z aktivní činnosti.

Z mužstva odešli: Dongres, Hubáček do Komárova a Kros do Hořovic

Rok 1996 zastihl ve vynikájící formě naše žáky, kteří tak navázali na úspěchy z dob trenérství B. Krále. Na podzim byli na 1. místě bez jediné porážky a plným počtem bodů při skóre 58 : 1.

Trenér dorostenců Petr Plichta dotáhl se svým mužstvem do vítězného konce a postoupili do finále, kde porážejí Sn. Loděnice 3 : 0 a 2 : 0 a stávají se tak

P ř e b o r n í k y o k r e s u p r o r o č n í k 1995/96

Příkladné výkony podávali:

David Plichta, Robert Čížek a Petr Klekner. Vzhledem k tomu, že větší počet dorostenců dovršil věkovou hranici se mužstvo vzdalo postupu do krajské soutěže.

„B“ posiluje o dva hráče na přestup a to Kamila Duchka a Jaroslava Rýdla. Proti předešlému roku se zlepšilo o tři místa. Trenéry byli Ungr Vl. a Mir. Božek, vedoucím mužstva byl Fr. Pospíšil.

 „A“ uhájilo své pozice a 3. místo. Před novým ročníkem střídá P. Štěpničku na místě vedoucího mužstva dosavadní trenér dorostu P. Plichta. Trenérem zůstal Ungr Vl.

Při volbách výboru došlo ke změně na funkci jednatele. Za rezignujícího Jos. Zemana obsazuje tuto funkci Jar. Kalátová. Jinak pracoval výbor ve stejném složení.

V roce 1997 potvrzují naši nejmenší svoji suverenitu a bez jediné porážky se stávají

P ř e b o r n í k y o k r e s u

Soutěž vyhráli s impozantním skóre 108 : 8. Velký boj byl mezi hráči o vstřelení 100 gólu, což se podařilo

Jiřímu Kříkavovi.

Odměnou za tento úspěch byl pro žáky vyjednán zápas s žáky Sparty Praha s výsledkem 1 : 10. Po tomto zápase byl do Sparty uvolněn na hostování náš velmi talentovaný hráč Lukáš Přibyl.

U mužstva žáků nese dobré ovoce starostlivá práce trenérů D. Kubovčiaka a Jiřího Veverky.

Na titulu se podíleli:

bratři Sojkové, J. Kačírek, Vl. Ehl, L. Přibyl, P. Čížek, J. Kříkava, bratři Komínkové, bratři Veverkové, P. Černý, D. Mraček

Dorostence po P. Plichtovi převzal před novým ročníkem 1997/1998 Michal Horský. Mužstvo bylo oslabeno o většinu věkově dozrálých hráčů, což ovlivnilo výsledky. Oporami se tak stali příchozí starší žáci: J. Kačírek, Petr Čížek, Vl. Ehl a ostřílení dorostenci Vl. Ungr a Mir. Rýdl.

„B“ mužstvo pokračovalo s dobrými výsledky a udrželo si kontakt se špičkou tabulky. Nejlepší střelci Ungr Vl. st. A Puchmeltr.

V mužstvu se střídali:

Dongres, Houska, Duchek, Lizec, L. Vlach, Puchmeltr, Hasman, Božek, Mudra, Ungr Vl. st., Ungr Vl. ml., Křivánek, R. Čížek, Rýdl, M. Horský, Macourek a Zd. Fejfar.

„A“ mužstvo před jarem 1997 posiluje o V. Pužíka z Komárova a z dolní poloviny se propracovalo na 5. místo. Před podzimem 1997/98 se vrací z Hořovice Tomáš Kros, ale výsledky byly žalostné a usazujeme se v pásmu sestupu.

Výbor v tomto roce pracoval beze změn, naopak po doplňujících volbách byl rozšířen o Fr. Šmída, J. Zemana a M. Sutra.

Solidární pomoc projevil SK Slavoj odesláním finančního příspěvku na konto humanitární pomoci občanům na Moravě postižených záplavami.

V roce 1998 byly hlavním bodem programu Valné hromady volby nového výboru.

Důvěru dostali: Vlach J., Ehl Vl., Kalátová J., Kačírek J., Kadlec V., Ungr Vl., Bervida F., Huml V., Sojková L., Božek M., a Sutr M.

Předsedou J. Kačítek .

Členové revizní komise: Černý P., Pos F. a Huml Jos.

Po úspěšném roce 1997 se dostavují u žáků v období 1998-2000 drobnější potíže. Dočasně se ruší oddíl mladších žáků a je přihlášena přípravka. Šéf trenérem žákovských mužstev je Jiří Veverka a přípravku vedou P. Král a P. Fišer. Oporami přípravky byli: A. Komínek, M. Volf, J. Veverka a brankář Faltejs.

Starší žáci v roce 1998 mají ještě silné mužstvo – Vl. Ehl, P. Čížek, J. Kačírek, J. Křikava, D. Veverka, J. Lisý a další, ale v roce 1999 hrají bez těchto opor. D. Veverka je zapůjčen na hostování do SK Hořovice.

Nejlepšími staršími žáky se tak stávají A. Volf, L. Sojka, J. Křikava a P. Pelikán. I přes toto oslabení si mužstvo udržuje svůj standart.

Pod vedením trenéra Michala Horského se nedařilo dorostencům, protože převážnou část kádru mužstva tvořili starší žáci. Určité zlepšení nastává v roce 1999, ale u některých hráčů se projevuje taková mladická klackovitost. Kádr mužstva opouští v tomto roce jeho nejlepší střelec Vl. Ehl na hostování do SK Hořovice.

Přístup Michala Horského k funkci trenéra byl opravdu příkladný a je jen škoda, že u některých dorostenců nenachází plné pochopení.

V období 1998 – 2000 se B mužstvo začíná propadat, přestože je kádr mužstva dobrých kvalit a často doplňován i hráči z „A“ mužstva. V roce 1999 začínají hráči zase nabírat dech, prosazují se mladí hráči a „B“ se vrací ke svým střídavým úspěchům.

„A“ mužstvo po slabém podzimu 1997 vylepšuje v roce 1998 postavení a obsazuje 6. místo. V průběhu jara došlo ke změnám na trenérské lavičce, kde J. Zemana střídá Honza Houska.

Podzimem 1998 mužstvo prochází celkem v poklidu, i když je oslabeno odchodem V. Pužíka zpět do Komárova výměnou za T. Voříška a P. Rampase na roční hostování do Loděnic.

V novém ročníku 1999/2000 Slavoj polevuje ve svých výkonech a přezimuje na 10. místě.

 

Rok 2000 – 85. výročí založení Slavoje

K těmto oslavám připravil výbor SK Slavoj velký turnajový podnik pro všechny oddíly kopané.

Přípravka prokázala své kvality a stala se vítězem turnaje. Všechny góly na turnaji vstřelil Matouš Volf.

Dorostenci ve svém turnaji jen jednou vítězí a dvakrát odešli poraženi – obsazují až 3. místo.

Vyvrcholení oslav proběhlo 17. června 2000. V nově otevřeném rekonstruovaném hostinci, který nese jméno našeho klubu „Slavoj“ byla uspořádána výstava z historie klubu od jeho založení až po současnost. K nahlédnutí byly obrazové fotografie připomínající slavné chvíle osecké kopané, pamětní kroniky, pokladní knihy, zápasové sešity a albumy fotografií a jiné památky.

Sportovní akcí v tento den byl turnaj „A“ mužstev. V silné konkurenci Slavoj obsazuje 2. místo za FC Bzová. Před odpoledními zápasy se na travnaté ploše představila v dresech také ta starší generace Slavoje.

Po krátkém exhibičním vystoupení při střelbě pokutových kopů, pak všichni společně odešli za potlesku diváků, v doprovodu harmoniky a zpěvu Slavojácké hymny do velmi pěkně opravené restaurace Slavoj k bohatě prostřeným stolům a veselému pobavení.

Velkého poděkování se dostalo iniciátorovi této akce

Miloslavu Sojkovi

Po skončení turnaje A mužstva se většina členů a hráčů Slavoje sešla v místní restauraci na

slavnostní VALNÉ HROMADĚ

která se po přečtení stručného výčtu činnosti za uplynulých 85 let ubírala spíše formou besedy a diskuse.

Závěr celého rámce oslav obstaraly o týden později staré gardy. Slavoji se však turnaj nevyvedl a obsadil poslední místo.

K velkému překvapení a k naší radosti udělalo vítěznou tečku za celými oslavami na „ B “ mužstvo, stalo se vítězem svého turnaje, když ve finále zdolalo sousední Komárov. Autorem jednoho gólu Slavoje byl brankář „ A “ mužstva Petr Křivánek.

V letní přestávce odehrála naše stará garda ještě turnaj v Olešné, pod názvem

„ Memoriál Františka Kratochvíla “

našeho bývalého hráče slavné jedenáctky krajského přeboru. SK Slavoj se stal vítězem a uctil tak památku Fandy Kratochvíla.

 

Léta 2000 - 2004

Výbor SK Slavoj v období 2000 – 2004 procházel určitými změnami a pracovním vytížením. V roce 2000 je do výboru dovolen Erik Zajíc a naopak odstupují Václav Kadlec a P. Štěpnička.

Koncem roku dochází ke změně ve správcovství hřiště, když tuto činnost ukončili manželé Balůnovi. Od dob správcovství p. Vlacha nejlepší pár v této činnosti, pracovití, obětaví, zapálení pro fotbal, pár na který bylo stoprocentní spolehnutí. Na jejich místo nastupují manželé Kotfrýdovi z Nižbora. Byla zakoupena nová travní sekačka, provedena rekonstrukce kiosku pro občerstvení a úprava celého sportovního areálu. Tyto akce byly převážně dílem Miroslava Sutra. Jeho práce byla řádně oceněna a vysloveno poděkování od předsedy SK.

V roce 2001 dostávají od OV ČSTV Štěpán Šmíd a Bohumil Král ocenění za dlouholetou činnost v rozvoji tělovýchovy a sportu v podobě republikového vyznamenání .

V tomto období bylo napsáno také dost těch smutných černých řádků. Postupně opouštějí naše řady:

p. Josef Sojka (Pepča) - hráč divizní éry, kanonýr Slavoje

Zemřel 5. 8. 2001 ve věku 81 let

p. Václav Hrabák - bývalý člen výboru, obětavý pracovník

Zemřel 5. 3. 2002 ve věku 69 let

p. ing. Václav Šlajchrt - bývalý hráč, funkcionář, obrovský fanda Slavoje

Zemřel 19. 7. 2002 ve věku 76 let

p. Bohumil Král - dlouholetý člen výboru Slavoje, bývalý rozhodčí a v neposlední řadě velmi obětavý, pracovitý trenér a vedoucí těch nejmenších žákovských nadějí Slavoje. Tuto trenérskou práci vykonával od roku 1970 plných 20 let. Každým rokem měl registrováno na padesát žáčků. Pod jeho vedením prošly stovky žákovského potěru, z nichž někteří ještě dnes aktivně hájí barvy Slavoje.

Bohumil Král Zemřel dne 2. července 2002 ve věku 70 let

p. Miroslav Sutr - byl současným členem výboru SK Slavoj. Do poslední chvíle obětavý pracovník na úseku údržby a oprav majetku SK a celého sportovního areálu Slavoje. Nespočet brigádnických hodin a jeho údržbářská činnost budou jen těžko nahraditelné.

Umírá po tragické příhodě dne 31. října 2002 v mladém věku nedožitých 47 let.

Pro rok 2003 byly provedeny volby nového výboru. Důvěru dostali: Kačírek J., Huml V., Huml J., Ungr Vl. st., Ehl Vl., Veverka J., Vlach L., Ernestová J., Zeman J., Řechtáček Jos. a Pospíšil Fr.

Revizní komise: Kalátová J., Černý P., a Zajíc Erik.

Výbor sportovního klubu pochvalně hodnotí spolupráci s OÚ v čele se starostou p. Procházkou a děkuje

firmě p. Chalupeckého - autodoprava a firmě p. Jonáka – autoplachty za jejich sponzorské injekce.

Po skončení podzimní sezóny 2003 vypověděli pracovní smlouvu manželé Kotfrýdovi, tak že ve správcovství sportovního areálu dochází opět ke změně.

Po výběrovém řízení nastupují na jejich místo od 1. 12. 2003 manželé Humlovi z Komárova.

V roce 2004 byla za významné pomoci OÚ v areálu SK dokončena výstavba tenisových kurtů, byly přemístěny hráčské střídačky a začalo se s likvidací přerostlých topolů.

Vzhledem k tomu, že v roce 2005 oslavíme 90. výročí založení Slavoje, byla jmenována oslavní komise pro sestavení programu a zajištění upomínkových předmětů a ocenění.

Žákovská přípravka se v jarní části ročníku 2000 probojovala do okresního finále, které se odehrálo ve Zdicích, ale pro nás v nevhodném termínu. Mužstvo bylo silně oslabeno odchodem A. Komínka a dále o brankáře L. Matějku.

V neposlední řadě chyběli Matouš Volf a Honza Veverka, kteří byli vybráni do okresní XI., která hrála v Holandsku. Pod vedením Fr. Pospíšila obsadila přípravka 5. místo. V roce 2001 byli naši nejmenší přihlášeni až do ročníku 2001/02. V roce 2002 si hráči přípravky udržují svůj standart, což platí i pro následující roky 2003 a 2004. Přípravku v těchto letech vedli V. Piskáček a D. Kindl. Od roku 2004 je vedoucím našich nejmenších

Vl. Vildman, který je zároveň jejich sponzorem, za což mu patří poděkování.

Přípravkou prošli v tomto období tito hráči: P. Fišer, K. Štika, A. Vildman, J. Voříšek, D. Kindl, M. Petráš, V. Piskáček, P. Pech, J. Král, O. Novák, J. Šmíd, P. Berentéš, Hrách a Farkaš.

Na konci roku 2003 opouští mužstvo velmi nadějný hráč Michal Petráš, který je uvolněn na hostování do SK Hořovice.

Mladší žáci hrají pod vedením trenérů P. Krále, P. Fišera a vedoucího všech žákovských mužstev Jiřího Veverky, byli přihlášeni do ročníku 2000/01 a jejich vstup do soutěže byl raketový, 2. místo a skóre 62 : 6 a 30 bodů. Nejlepšími hráči: A. Komínek, M. Volf, J. Veverka, O. Pašek a brankář Faltejsek. V roce 2001 obsazují celkově 3. místo.

Matouš Volf a Jan Veverka nominováni do reprezentace okresu, která vybojovala postup do republikového finále.

Jan Veverka nominován do širšího výběru reprezentace ČR žáků do 12 let.

Pro další ročník jsou přihlášeni jen mladší žáci a bývalé opory starší věkem, zapůjčujeme na hostování: M. Volf a J. Veverka do SK Hořovice a A. Komínek, P. Kořán a D: Mraček do FK Komárov.

Oporami mladších žáků se stávají O. Pašek, Z. Vaníček, P. Fišer, K. Štika, P. Daněk, a A. Vildman.

V dalších letech 2002-2004 dochází z důvodu nedostatku žáků k prolínání mladších a starších. V roce 2003 nám byli zapůjčeny na hostování z FK Komárov T. Tkáč, J. Carvan a J. Eiselt.

V tom to období byli u straších a mladších žáků trenéry: Fr. Pospíšil, V. Piskáček, D. Kindl a P. Král.

V obou mužstvech se prostřídali:

Matějka L., Komínek A., Pašek O., bratři Petr a Tomáš Kořánové, Král M., Volf M., Veverka J., Vaníček Z., Danč F., Císař M., Daněk P., Fišer P., Štika K., Čepelák J., Vildman A., Petráš M., Piskáček V., Král J., Šmíd J., Kindl D., Pech P., Makalouš P., Berentéš P., Mraček D., Kyncl M. a hostující Tkáč, Carvan a Eiselt.

Před zahájením ročníku 2000/01 odchází od mužstva dorostu Michal Horský a jeho místo přebírá Josef Volf. Hráči podávají velmi slabé výkony a porážky jsou i dvouciferné. O výkonech našich dorostenců v roce 2001 můžeme říci, že zázraky se dějí, mužstvo za celý rok prohrálo jen tři zápasy. Jaro 2002 odehráli dorostenci bez ztráty bodu a Rpetům dokonce nadělili „10“. Obsazují celkově 2. místo.

Před novým ročníkem 2002/03 dochází k úpravě soutěží, ale přesto hráči dosahují dobrých výsledků, z nichž některé byly pozoruhodné (Osek – Drozdov 7 : 6 a Hýskov - Osek 15 : 2). V roce 2003 dorostenci ze svých výkonů slevili a končí na 6. místě. Začíná se projevovat generační problém. Ročníkem 2003/04 u mužstva končí Josef Volf a novým trenérem se stává Pavel Král . Problémem stále zůstává nedostatek hráčů, navíc bylo mužstvo oslabeno dlouhodobým zraněním brankáře Šmehlíka.

Po podzimní části ročníku 2004/05 mají dorostenci 6 bodů při skóre 31 : 69. Věkový průměr mužstva je 15,2 roků.

„B“ mužstvo ročník 2000/01 zahajuje s novou trenérskou dvojicí M. Božek a J. Macourek. Podzim se střídavými úspěchy, na jaře 2001 slabší výkony a ostudné porážky 8 : 0, 7 : 1 a 7 : 0.

Celkově končí „B“ na 9. místě.

Před novým ročníkem 2001/02 trenérská dvojice Božek, Macourek končí a u mužstva nastupuje Michal Horský. Z hráčů odchází brankář Dongres V. a k nám přicházejí brankář R. Šebek z Újezda na hostování a Jan Kratochvíl z Olešné. V tomto ročníku „B“ podávalo slabé výkony a až vítězstvím v posledním zápase si zachovalo účast ve III. třídě okresní soutěže. V roce 2003 po průměrných výkonech mužstvo obsazuje 7. místo.

V ročníku 2003/04 přichází k M. Horskému R. Zeman, ale výkony jsou slabé (jeden kuriózní výsledek Osek B – Bzová B 3 : 18).

V roce 2004 se naše B mužstvo opět horko těžko zachraňuje, a to jen díky tomu, že v závěru soutěže vypomáhaly hráči A mužstva.

Před podzimní sezónou ročníku 2004/05 končí u mužstva M. Horský a na trenérské lavičce působí trio J. Zeman, V. Horský a R. Zeman. Na hostování na post brankáře přichází za dlouhodobě nemocného Šmehlíka Vašek Dongres. Mužstvo proti předchozím rokům zlepšuje své výkony, ale umístěním končí v druhé polovině tabulky se 17 body při skóre 25 : 28.

 

Také u „A“ mužstva to v roce 2000 trochu vařilo. Nevyrovnané výkony hráčů, nespokojenost s trenérem, to byly důvody k hlubšímu rozboru situace. Je odvolán trenér Jan Houska. Jeho místo zaujímá Václav Hampl a vedoucí mužstva se stává P. Štěpnička. Mužstvo končí na 9. místě.

Před a v průběhu nového ročníku 2000/01 dochází u „A“ k několika výrazným přesunům. Odcházejí Petr Sojka do Tlustice, Plecitý Jiří do Komárova, Sláva Hnízdil do Praskoles, Martin Anýž na hostování do Újezda a Jiří Mudra na čas skončil s aktivní činností. Po 5. kole je odvolán trenér V. Hampl a s ním odchází i P. Štěpnička.

Nový trenérem „A“ se stává Jaroslav Huml a Slavoj, jakoby mávnutím kouzelného proutku do konce sezóny prohrává jediný zápas. Před jarní sezónou se vrací P. Rampas a novou posilou je David Doležal. V ročníku 2000/01 Slavoj obsazuje celkově 5. místo. Nejlepším střelcem Ungr Vl. s 10 brankami.

Ročníkem 2001/2002 prošlo mužstvo se střídavými úspěchy a zopakovalo umístění jako v ročníku předešlém tj. 5. místo.

Během přípravy na ročník 2002/03 dochází opět ke změně trenéra, když Jar. Humla střídá dvojice Ungr Vl. st. a J. Zeman. Hráčský kádr opustil opět P. Rampas, ale doplnil jej Jos. Zeman ml. z Komárova. Úvod okresního přeboru byl ovlivněn povodněmi, které postihly některé oddíly. První čtyři zápasy hrajeme doma a poté dvakrát venku. Z těchto šesti zápasů získáváme jen 3 body a slabé výkony podáváme až do konce podzimu.

S pouhými 10 body pro jaro 2003 chceme zachránit okresní přebor. Trenérská dvojice se rozrůstá o Jos. Řechtáčka.

Při nevýhodném rozlosování (3 x venku) se nám úvod soutěže vydařil. První porážku jsme utrpěli až v 7. kole a do konce sezóny přidáváme ještě 13 bodů a obsazujeme 10. místo, které zachovává Oseku „ okresní přebor “.

Od ročníku 2003/04 začal u mužstva pracovat Jos. Řechtáček jako trenér společně s Vl. Ungrem st. Mužstvo opustil Jos. Zeman ml. zpět do Komárova, ale daří se nám po něm Slavoj silně posílit. Získáváme Romana Sojku a Pavla Sluku, z dorosteneckého hostování se vrací David Veverka a trvale se v mužstvu usazuje dorostenec Jiří Křikava.

Slavoj bojuje se střídavými úspěchy, ale škoda bylo ztracených bodů v domácím prostředí. Po podzimu obsazuje 5. místo.

Jaro 2044 zahajujeme velmi úspěšně, ale poté opět ztrácíme na domácí půdě a ve velmi vyrovnané soutěži se rázem ocitáme v ohroženém pásmu. Dostatečný bodový zisk v závěru soutěže nás vynesl nakonec na 4. místo.

Do této doby v mužstvu působili:

Křivánek P., Hnízdil M., Volf A., Voříšek T., Vlach L., Čížek R., Čížek P., Kratochvíl J., Sojka R., Rampas P., Sluka P., Křikava J., Mudra J., Kros T., Rýdl J., Zeman J. ml., Ungr Vl. st., Ungr Vl. ml., Doležal D. Veverka D., Rampas V., Fejfar Z. a Puchmeltr J.

Ročník 2004/05 rozehráváme se solidními výsledky, ale opět ztrácíme body v domácím prostředí. Nejsme však jediní, komu se tak děje. Mužstvo má kvalitní kádr a při troše štěstí bychom se mohli dočkat výraznějších úspěchů. Slavoj po podzimní části získal 27 bodů a při skóre 33 : 15 obsadil 1. místo v okresním přeboru.

Získal před jarem 2005 vydatnou posilu Milana Hlavatého z FK Komárov.

Při takové konstalaci má SK Slavoj po mnoha letech v okresním přeboru velkou naději a předpoklad, vrátit osecký fotbal na výsluní krajské soutěže,

což se bohužel nepodařilo a skončilo na 2. místě na vzájemné zápasy za Zdicemi.

 

RoK 2005 - rok oslav 90. výročí založení SK Slavoj a fotbalu v Oseku

Vyhledávání

© 2010 Všechna práva vyhrazena.